دفاع ,مقدس ,دوران ,دفاع مقدس ,دوران دفاع ,برای دوران

دلم برای دوران دفاع مقدس تنگ شده است

دفاع مقدس

هر ساله به هفته گرامی داشت دفاع مقدس که می رسیم بی اختیار کبوتر دلم بسوی افق ها پر می کشد و دلم برای دوران دفاع مقدس تنگ می شود. دوران باصفایی که اخلاص و همدلی در بین مردم موج می زد و همه با هم متحد و یکرنگ بودند. کسی بر طبل اختلاف نمی کوبید و به معنای واقعی کلمه "امت واحده" بودند. خداوند در آیه یک سوره بقره انسانهای نخستین را امت واحده نامیده است. «كان الناس أمة واحدة».

 هشت سال دفاع مقدس حرکت ملی در راستای دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی بود.  شهیدان و رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی با فداکاری و از جان گذشتگی خود به جهانیان و از جمله امت اسلامی نشان دادند که اگر همگی با سلاح ایمان و اراده و با توکل به خدا در برابر دشمنان بسیج شوند مستکبران شکست می خورند.

بدون تردید دوران دفاع مقدس  که از برجسته‌ترین افتخارات ماست در یاد ملت ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را در نسل‌های بعدی بر جای خواهد گذاشت.

بی شک این دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن، منشاء غرور ملی برای مردم سلحشور ایران گردید و باعث شد توطئه مشترک دشمنان برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی‌های انقلاب و کشور تبدیل شود.

عده ای معتقدند که دوران دفاع مقدس بخشی از تاریخ ملت ما بوده که سپری شده و اکنون نیازی به یادآوری آن به این شکل گسترده نیست. اما با توجه به این که دشمنی های استکبار جهانی بر علیه ملت ما به پایان نرسیده و هرگز خاتمه نمی یابد باید فرهنگ بسیجی در جامعه نهادینه شود و یاد آن روزهای حماسه و ایثار را زنده نگه داریم چرا که موجب توسعه و پیشرفت ما در عرصه های مختلف خواهد شد.  

منبع اصلی مطلب : خبرنگار دات کام
برچسب ها : دفاع ,مقدس ,دوران ,دفاع مقدس ,دوران دفاع ,برای دوران
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : دلم برای دوران دفاع مقدس تنگ شده است