مطبوعات ,خانه ,انتخابات ,ارشاد ,استان ,رسانه ,خانه مطبوعات ,کاندیدا شدند ,انتخابات خانه ,مطبوعات بودند ,مطبوعات نخواستیم ,خانه مطبوعات بودند ,خ

خانه مطبوعات نخواستیم!

بنده از درگیری های اهالی مطبوعات به شدت متنفرم. همواره آرزوی من ایجاد اتحاد و همدلی در بین اصحاب رسانه بوده و بر خلاف برخی دوستان، هرگز در فکر از میدان به در کردن رقبا نبوده ام ولی متاسفانه جامعه مطبوعاتی استان به دنبال گل آلود کردن جویبارها هستند تا بتوانند ماهی بیشتری برای خود صید کنند. به انتقادات هر دو گروه که بنگریم می بینیم که هر کدام به نوعی از دایره انصاف و اخلاق خارج شده اند.

سالها پیش که بزرگان رسانه سنگ بنای خانه مطبوعات را در استان می گذاشتند چقدر خوشحال بودیم که بالاخره ما هم دارای یک تشکل صنفی می شویم که می تواند مدافع ما باشد و مشکلات ما را برطرف کند. اما افسوس...

ما می خواستیم تشکلی غیر دولتی داشته باشیم که صدایمان را بهتر به گوش مسئولان برسانیم ولی حالا کم کم داریم به این نتیجه می رسیم که اگر هیچ تشکلی نداشتیم بهتر بود.

در هر دوره عده ای مخالف خانه مطبوعات بودند و انتخابات آنرا تحریم کردند و به "خانه بعضی مطبوعات" مشهور بود. ولی هرگز بر ابطال انتخابات خانه مطبوعات پافشاری نکردند.

شاید برخی از خواسته های هر دو طرف به حق باشد اما نیاز نبود بخاطر این خانه مطبوعات کوچک، دوستی ها را فراموش کرده و شمشیر را از رو ببندیم. وجود ایرادات و اشکالات قانونی در اساسنامه ارسالی از وزارتخانه ارشاد منشاء کشمکش ها و درگیری های فعلی در خانه مطبوعات هرمزگان است زیرا قبل از تصویب آن بایستی بومی سازی می شد تا موجب اخراج بیش از دو سوم اعضای سابق خانه مطبوعات نشود. بیش از 400 نفر از اهالی رسانه استان عضو خانه مطبوعات بودند ولی با پالایشی که زیر نظر نماینده ارشاد صورت گرفت فقط 130 نفر در این دوره پذیرفته شدند و علی رغم اعتراض اعضای اخراج شده، مقدمات برگزاری انتخابات فراهم شد و هر دو طرف به توافق رسیدند که انتخابات را زیر نظر اداره کل ارشاد با حضور این عده برگزار کنند.

افراد مختلف کاندیدا شدند ولی گروه معترض در آخرین لحظات چون به این نتیجه رسیدند که رای کمتری دارند انتخابات را تحریم کردند و حالا مدعی تخلف در انتخابات هستند. اگر ایرادی وجود دارد که خودشان هم آنرا قبول کرده بودند و بر اساس آن کاندیدا شدند. پس همه مقصریم و نباید کسی خود را بی گناه بداند.

خلاصه کار از ریشه خراب است و اگر صد بار دیگر هم انتخابات خانه مطبوعات بر اساس این اساسنامه برگزار شود عده ای ناراضی خواهند بود و خانه همه مطبوعات نخواهد شد.

منبع اصلی مطلب : خبرنگار دات کام
برچسب ها : مطبوعات ,خانه ,انتخابات ,ارشاد ,استان ,رسانه ,خانه مطبوعات ,کاندیدا شدند ,انتخابات خانه ,مطبوعات بودند ,مطبوعات نخواستیم ,خانه مطبوعات بودند ,خ
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : خانه مطبوعات نخواستیم!