رسانه ,مردم ,تعامل ,جامعه ,مدیران ,سازنده ,شکوفایی جامعه ,اهالی رسانه ,رسانه هاست ,سازنده مديران ,تعامل سازنده ,تعامل سازنده مديران

شکوفایی جامعه در گرو تعامل سازنده مديران با رسانه هاست

رسانه های گروهی از جایگاه والایی در بین اقشار مختلف مردم برخوردارند و هر یک از رسانه ها چه رادیو و تلویزیون و چه مطبوعات، خبرگزاریها و سایتهای خبری در اطلاع رسانی به آحاد جامعه و فرهنگ سازی سهمی دارند که متولیان امور نباید سهم هیچیک از آنها را نادیده بگیرند. البته بجز رسانه های گروهی متداول، برخی کارشناسان حوزه رسانه معتقدند که تریبون های نماز جمعه، روحانیون و سخنوران مجالس و یا حتی تاکسی ها نیز به عنوان رسانه محسوب می شوند.

به هر حال رسانه ها، ظرفیت بسیار مناسبی در جهت رشد و توسعه جوامع هستند که تاکنون از ظرفیتهای همه جانبه آنها به خوبی استفاده نشده است. رسانه ها می توانند در آگاهی رسانی به مردم در همه زمینه ها موثر باشند. رسانه ها در جهت دهی علائق و خواسته های مردم نقش دارند و می توانند نگرش مردم را درباره موضوعات مختلف تغییر دهند. اما متاسفانه برخی مدیران ما به اهمیت و جایگاه رسانه ها پی نبرده اند و تعامل خوبی با اهالی رسانه ندارند. این عده از مدیران حتی اعتقادی به وجود روابط عمومی های قوی در دستگاه خود نیز ندارند و بجای آنکه با اهالی رسانه و خبرنگاران رفیق باشند و از نظرات و مشاوره آنان بهره مند شوند، از آنها دوری می کنند و به چشم جاسوس و مزاحم به آنها می نگرند. غافل از اینکه این دوری جستن به زیان خودشان خواهد بود. در این میان، مدیران تیزهوشی هم هستند که کاملا به ارزش و جایگاه مهم رسانه ها واقف هستند و از طریق برقراری ارتباط سازنده و مناسب با رسانه ها، عملکردهای مثبت دستگاه خود را نیز به اطلاع مردم می رسانند.

تعامل و همکاری سازمانها و ادارات با رسانه ها می تواند به تقویت رسانه ها نیز منجر شود و این امر موجب رشد و شکوفایی جامعه خواهد شد.

منبع اصلی مطلب : خبرنگار دات کام
برچسب ها : رسانه ,مردم ,تعامل ,جامعه ,مدیران ,سازنده ,شکوفایی جامعه ,اهالی رسانه ,رسانه هاست ,سازنده مديران ,تعامل سازنده ,تعامل سازنده مديران
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : شکوفایی جامعه در گرو تعامل سازنده مديران با رسانه هاست